Вибори в Одесі: чи здобуде Труханов нового виборця?

Цікавий другий тур виборів мера намічається в Одесі. У другому турі там зустрінуться чинний мер Геннадій Труханов і народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Микола Скорик, які набрали 38,3% і 19,5% відповідно.

Після перемоги Володимира Зеленського і «Слуги народу» Труханов готувався, що його головним опонентом на місцевих виборах буде кандидат від влади. Коли «слуги» висунули Олега Філімонова, команда чинного мера тут же спробувала зареєструвати технічних кандидатів з прізвищами Філімонов і Зеленський. Суд відмовив їм у реєстрації.

Розуміючи, що кандидат від влади в основному розраховує на голоси одеської інтелігенції та патріотично налаштованих містян, Труханов за кілька місяців до першого туру виборів почав активно працювати над іміджем «господарника», для якого близькі цінності виборців, які ностальгують за СРСР і орієнтуються на РФ.

Виборці вирішили інакше. У другий тур пройшов не Філімонов, а представник «ОПЗЖ», і в Труханова виникла потреба «перевзуватися у повітрі». Звісно, за кілька тижнів він не перевтілиться з «цінителя російських скрєп» в «ура-патріота». Але, тим не менше, перевтілюватися Труханову доведеться, якщо він хоче виграти вибори.

Більш проросійським, ніж кандидат «ОПЗЖ», Труханов не стане. Боротися за виборця Скорика чинному меру немає смислу – все-одно програє. Залишаються виборці кандидатів, які не пройшли до другого туру. Серед них: 11,5% виборців Петра Обухова від «ЄС», 10,1% – Олега Філімонова від «СН», 6,2% виборців Сергія Ківалова. Решта кандидатів набрали голосів в межах статистичної похибки.

Для перемоги Труханову достатньо не втратити свого виборця і заагітувати половину виборців Філімонова і Обухова. Тому слід очікувати, що напередодні другого туру Труханов почне робити реверанси у сторону патріотично налаштованих одеситів.

Не виключено, що більшість виборців Філімовона, Обухова, Ківалова взагалі не підуть на вибори. Але у такому випадку Скорику не варто сподіватися на перемогу за рахунок вищої явки. Вибори в Києві у 2015 році, коли вперше запровадили двохтурове голосування за мера, показали, що явка між першим і другим туром впала з 41,8% до 28,5%.

Наразі зарано говорити, яку тактику обере Труханов. Хоча й очевидно, що для перемоги йому потрібні голоси одеситів з патріотичною позицією. Пам’ятаєте, як за п’ять років Леонід Кучма із проросійського президента став проєвропейським. Подібна метаморфоза може статися з Трухановим. Тільки не за кілька років, а за кілька тижнів.

Источник: Informator.press

Источник: HPiB.life

Share

You may also like...